تبلیغات
همه چیز در باره ی تاریخ - اعراب هیچ مدركی مبنی بر عربی بودن خلیج فارس ندارند

همه چیز در باره ی تاریخ

حب الوطن نصف الایمان دوست داشتن وعلاقه به کشور نیمی از ایمان است پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله

اعراب هیچ مدركی مبنی بر عربی بودن خلیج فارس ندارند

كارگردان فیلم مستند خلیج فارس گفت: اعراب هیچ مدركی مبنی بر عربی بودن خلیج فارس ندارند و بررسی مدارك تاریخی موجود از قرن 9 تا 15 میلادی نشان می‌دهد نام این خلیج همواره فارس بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جلسه نقد و بررسی فیلم مستند بلند «خلیج فارس» با حضور ارد عطارپور (كارگردان)، مازیار فكری ارشاد (مجری- کارشناس)، سعید قطبی زاده (منتقد سینما) و محمدرضا سحاب (مدیر موسسه كارتو گرافی سحاب) در مركز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد.

ارد عطارپور در ابتدای این نشست خبری گفت: همیشه دغدغه حفظ نام خلیج فارس را داشتم و اخبار مربوط به آنرا پیگیری می كردم. وقتی پیشنهاد این كار را ارائه كردم، از من حمایت شد و با توجه این فرصت، علایق خود را در این حوزه دنبال كردم.

وی یادآور شد: زمان شروع پژوهش متوجه شدم تمام مدارك درباره نام خلیج فارس یك سویه است؛ به این معنا كه اعراب هیچ سند و مدركی برای ادعای خود درباره عربی بودن خلیج فارس نداشتند و به این ترتیب اطلاعات خود را گسترش دادم تا بتوانم در این باره چیز مهمی پیدا كنم.

این مستندساز تاكید كرد: ماجرای تبدیل نام خلیج فارس به خلیج عربی از حدود سال های ۱۹۶۱ آغاز شد و من برای یافتن مدارك این ادعای دروغین بسیار تلاش كردم.

وی گفت: از قرن ۹ تا ۱۵ در همه اسناد و نقشه‌ها نام خلیج فارس وجود دارد و من حتی از كشور امارات سه فیلم خریدم كه در همه آنها نیز نام خلیج فارس ذكر شده بود و جالب آنكه كارگردانان این آثار نیز تاكید داشتند که مدارك موجود نشان می دهد خلیج فارس سندی تاریخی داشته است.[ دوشنبه 26 اسفند 1392 ] [ 10:21 ب.ظ ] [ جستجو گر تاریخ ]

[ نظرات() ]